Усі новини

Як уникнути переохолодження взимку?

Поділитися:

Як уникнути переохолодження взимку?

Переохолодження – це небезпечний стан, який виникає, коли температура тіла різко знижується. Це може статися, якщо організм втрачає більше тепла, ніж виробляє, наприклад, під час тривалого перебування на холоді, особливо за сильного вітру та високої вологості.

Переохолодження робить наш імунітет менш ефективним, що відкриває двері для різних інфекцій: тонзилітів, фарингітів, бронхітів, артритів, радикулітів.

Щоправда холод може бути корисним для організму, якщо до нього підготуватися. Регулярні прогулянки на свіжому повітрі зміцнюють імунітет і покращують самопочуття.

Якщо перебування на холоді не тільки тривале, але й вимушене (наприклад, під час туристичного походу або за якоїсь надзвичайної ситуації), відчуття холоду стає неприємним спочатку на відкритих, а потім і на закритих одягом ділянках тіла.

Ознаки переохолодження:
– бліда, холодна на дотик і суха шкіра (шкіра та губи можуть бути синіми);
– тремтіння тіла;
– уповільнене дихання;
– невиразне мовлення.

Корисні поради від Олексія Мукмєнєва -лікаря Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб , які дозволять Вам уникнути переохолодження на морозі:

Не вживайте спиртних напоїв – алкогольне сп’яніння (втім, як і будь-яке інше) насправді викликає велику втрату тепла, в той же час викликаючи ілюзію тепла. Додатковим фактором є неможливість сконцентрувати увагу на ознаках обмороження.
Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові, і таким чином робить кінцівки більш уразливими.

Носіть вільний одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся як “капуста” – при цьому між шарами одягу завжди є прошарок повітря, який чудово утримує тепло. Верхній одяг обов’язково повинен не промокати.

Також не носіть тісне взуття, відсутність устілки, сирі та брудні шкарпетки часто є основною передумовою для появи подряпин і обмороження. Особливу увагу необхідно приділяти тим людям, у яких часто потіють ноги. У чоботи потрібно покласти теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток надіти шерстяні – вони вбирають вологу, залишаючи ноги сухими.

Не виходьте на мороз без рукавиць, шапки і шарфа. Кращий варіант – рукавиці з вологовідштовхувальної тканини, що не продувається, з хутром всередині. Рукавички з натуральних матеріалів хоч і зручні, але від морозу не рятують. Щоки і підборіддя можна захистити шарфом. У вітряну холодну погоду перед виходом на вулицю відкриті ділянки тіла змастіть спеціальним кремом.

Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих, срібних) прикрас. По-перше, метал остигає набагато швидше до низьких температур, внаслідок чого можливо його “прилипання” до шкіри з больовими відчуттями і холодовими травмами. По-друге, обручки на пальцях ускладнюють нормальну циркуляцію крові. Взагалі на морозі намагайтеся уникати контакту голої шкіри з металом.

Користуйтеся допомогою друзів – слідкуйте за обличчям один одного, особливо за вухами, носом і щоками, за будь-якими помітними змінами в кольорі, а він або вона будуть стежити за вашими.

Як тільки на прогулянці ви відчули переохолодження або замерзання кінцівок, необхідно якомога швидше зайти в будь-який тепле місце – магазин, кафе, під’їзд – для зігрівання і огляду потенційно уразливих для обмороження місць. Якщо у вас машина застрягла далеко від населеного пункту або в незнайомій для вас місцевості, краще залишатися в машині, викликати допомогу по телефону або чекати, поки по дорозі пройде інший автомобіль.

Ховайтеся від вітру – ймовірність обмороження у вітряну погоду значно вище.

Не виходьте на мороз з вологими волоссям після душу. Мокрий одяг та взуття (наприклад, чоловік впав у воду) необхідно зняти, при можливості одягнути сухий одяг та взуття і якомога швидше доставити людину в тепло. У лісі необхідно розпалити багаття, роздягтися і висушити одяг, протягом цього часу енергійно роблячи фізичні вправи і гріючись біля вогню.

Буває корисно на тривалу прогулянку на морозі захопити із собою додаткову пару рокавичок і термос з гарячим чаєм. Перед виходом на мороз треба поїсти – вам може знадобитися енергія.

Щоб уберегти себе від обмороження уникайте тривалого перебування на холоді.

Знайти