Усі новини

Кір. Як вберегтися?

Поділитися:

Кір. Як вберегтися?

Кір — небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків.

Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику. Відсоток охоплення щепленнями в Україні першою дозою КПК (у 12 місяців) у 2024 році становив 91,4%, другою дозою КПК (в 6 років) – 83,4%.

Відсоток охоплення щеплення на Сумщині першою дозою КПК (у 12 місяців) у 2024 році становив 93,3%, другою дозою (в 6 років) – 95,1%

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема — залежить від рівня охоплення щепленнями у країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації досягав 95–98% (на рівні регіону та країни в цілому).

Міністерство охорони здоров’я закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень, і якомога скоріше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років.

Нагадуємо про ризики спалаху кору: на сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. Спалахи кору мають певну циклічність. Вони виникають кожні 5-6 років. Останній спалах кору в Україні був у 2017–2019 роках. У цей період захворіли 115 283 людини. Так цього року у Чернівецькій області зафіксовано смерть від кору – померла 10-річна дитина, яка не була вакцинована, мала супутні захворювання, які ускладнили лікування. дитина, яка не була вакцинована.

Що таке кір? Висококонтагіозне вірусне захворювання Передається повітряно-крапельним шляхом Послаблює імунітет, робить організм вразливим до інших інфекцій 9 із 10 невакцинованих людей, які контактують із хворим, захворіють.

Які ускладнення може викликати кір?

Пневмонія Втрата слуху (отит) Менінгіт та енцефаліт Підгострий склерозуючий паненцефаліт (фатальне ураження мозку) Тривале ослаблення імунної системи.

Як захистити дитину?

Вакцинація – єдиний надійний захист! Щеплення можна зробити безоплатно, для цього зверніться до сімейного лікаря або у ЦПМСД. 1 доза – у 12 місяців 2 доза – у 6 років

Перевірте вакцинальний статус вашої дитини! Якщо дитина пропустила щеплення – зверніться до лікаря! Вакцинуватися можна після одужання, коли немає ознак гострої хвороби (виняток становлять ті, хто одужав від кору, — після одужання має пройти не менше 4 тижнів для дозволу на вакцинацію); Не є протипоказаннями до вакцинації незначні зміни у стані здоров’я: наприклад, сезонна алергія, нежить або застуда з температурою, меншою за 38,0 °C. ! Можна робити щеплення, коли ріжуться зуби чи закладений ніс у немовляти.

Чи потрібно вакцинуватися дорослим від кору? Потрібно, якщо вони не вакциновані в дитинстві або не пам’ятають, чи їх вакцинували. Нещеплені дорослі важко хворіють на кір із численними ускладненнями. Для вакцинації дорослих потрібно купити в аптеці вакцину від кору, паротиту і краснухи та зробити щеплення у свого сімейного лікаря. Дорослим потрібна принаймні одна доза, а краще дві з інтервалом в один місяць.

Знайти